WARNING! Your version of Internet Explorer has known security issues and is too old to work with this website. You should upgrade Your web browser

Om oss

SKYLTTEKNIK NORDIC AB är inne på fjärde decenniet och andra generationen av kvalificerad skyltproduktion. Vår långa erfarenhet och breda kunskap sammantaget med vår kompetenta personal gör att vi kan uppfylla alla önskemål och krav när det gäller skyltar, skyltsystem och märkprodukter.

Vår affärsidé bygger på en hög servicenivå, ett brett och marknadsanpassat sortiment (i huvudsak bestående av egna produkter), hög leveranssäkerhet och god produktionssflexibilitet.

All verksamhet är anpassad till rådande regler och anvisningar gällande kvalitet och miljö, samt är certifierad enligt ISO 14001:2004 för miljö och ISO 9001:2008 för kvalitet och i förekommande fall CE-märkta.

Firma:Skyltteknik Nordic ABVD:Anita Carlström
Bolagsnr:556618-3421Aktiekapital:100.000:-
Adress:Hantverksvägen 4
954 33 GAMMELSTAD
Revisor:Akt.revisor Christer Norén
Revisionstjänst EBO AB, Luleå
Telefon:0920-21 96 60Bank:Handelsbanken, Gammelstad
Webb:www.skyltteknik.seFilial:Strömfallsvägen 53B
135 49 Tyresö, Tel 08-121 511 60
e-post:info@skyltteknik.se

   
VD
Anita Carlström
anita@skyltteknik.se
0920-21 96 64
  Försäljning-Projektledning
Peter Carlström
peter@skyltteknik.se
0920-21 96 61
  Produktionsledning
Jörgen Lejon
jorgen@skyltteknik.se
0920-21 96 71
   
Avtal-Inköp-Logistik
Martin Carlström
martin@skyltteknik.se
0920-21 96 63
  Grafisk produktion
Liselotte Hamrén-Peteri
lotta@skyltteknik.se
0920-21 96 66
  IT och grafisk produktion
Anders Holmgren
anders@skyltteknik.se
0920-21 96 69
   
Skylttekniker
Henry Brännwall
henry@skyltteknik.se
0920-21 96 60
  Skylttekniker
Roger Leijon
roger@skyltteknik.se
0920-21 96 60
  Skylttekniker
Michael Sundström
michael@skyltteknik.se
0920-21 96 60
   
Skylttekniker
Niclas Jonneryd
niclas@skyltteknik.se
0920-21 96 60
  Skylttekniker Stockholm
David Frygelius
david@skyltteknik.se
08-121 511 60 #2
  Skylttekniker Stockholm
Peter Ahlvik
peter.a@skyltteknik.se
08-121 511 60 #3